THK - Talsu Hokeja Klubs

Talsu hokeja klubs kā sabiedriska organizācija pazīstama hokeja līdzjutējiem jau daudzus gadus. Un tomēr ne katrs atceras, ar ko tas viss sākās.

Talsu hokeja klubs īsteno pirmās ledus halles celtniecības projektu ārpus Rīgas — iesākumā, 1989. gadā, mākslīgā ledus laukums ir 20x30 metrus liels un bez jumta.

Talsu hokeja kluba dibināšanas datums uzskatāms par vēsturisku mirkli, kurā ne vien formāli tiek uzsākta darbošanās pie slēgtas un laika garam atbilstošas ledus arēnas būves projekta realizācijas. 1989. gada 19. oktobris faktiski nozīmē apvērsumu hokeja attīstībā Talsos un visā Ziemeļkurzemes reģionā — jaunatnes sporta izaugsmes un amatieru sporta uzplaukuma laiku sākumu.

Hokeja klubs katram talsiniekam ir labi zināms — dažiem tas izmaina arī dzīves un karjeras plūdumu.

Pirmsākumos — Talsu hokeja kluba nenosegtā laukuma ledus veidošanai izmanto Talsu pienotavas kompresoru lieko jaudu. Tā tomēr izrādās par mazu, tādēļ ar Talsu rajona pašvaldības atbalstu tiek uzsākta jaunas kompresoru mājas būvniecība.

Klubā tai laikā darbojas viena jauniešu un divas bērnu treniņgrupas. Divas reizes sezonā Talsu hokeja klubs rīko īpašus bērnu hokeja turnīrus. THK ledus laukumā notiek arī Talsu rajona hokeja čempionāts, un tajā sekmīgi startē jau desmit komandu.

1990. gadā toreizējā Rīgas Politehniskā institūta Ceļu un tiltu būves fakultātē pēc THK pasūtījuma tiek projektēts metāla konstrukciju jumts, un šī paša gada augustā ar Talsu specializēto uzņēmumu palīdzību jumta konstrukcijas arī tiek samontētas. Būvdarbi ļauj pagarināt Talsu hokeja kluba ledus laukumu līdz 40 metru garumam.

Jau droši var teikt, ka Talsos tapusi ledus halle, kurā sezonā notiek vairāki bērnu hokeja turnīri ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bērnu hokeja klubu komandu līdzdalību. Kā neiztrūkstošs notikums — tiek rīkots rajona čempionāts uz THK ledus.

Ar 1991. gadu papildus ērtības iegūst ledus arēnas apmeklētāji — viņu komfortam vienā laukuma pusē tiek piebūvētas ģērbtuves. Šajā gadā THK pašu spēkiem pilnveido laukuma apgaismojumu.

Tieši 1991. gadā Talsu hokeja klubs realizē unikālu projektu, kas savā popularitātē un prominenču dalības ziņā noteikti samērojams ar kādu no "All stars" šovturnīriem viņpus okeāna. 4. maijā hallē noteik "gadsimta spēle" hokejā starp THK komandu un Latvijas hokeja vecmeistariem, kuru rindās spēlē tādas agrāko gadu slavenības kā Andris Hendelis, Antons Kraulis, Kārlis Apsītis, Kārlis Podvigs, kā arī tolaik ļoti atpazīstamais sporta žurnālists Mārtiņš Pagodkins. Interesantā un krāšņā hokejā, priecējot līdzjutējus, parāki ar 5:3 ir talsinieki.

Jau par tradīciju kļūst Talsu rajona hokeja čempionāts.

Kā toreiz, tā arī pašlaik — Talsu Hokeja Kluba ledus hallē turpinās darbi, lai pilnveidotu servisa līmeni apmeklētājiem un spēlētājiem. 1992. gadā tiek būvētas ģērbtuves laukuma otrā pusē.

 

1992. gada 12. aprīlī THK hallē notiek pirmā starptautiskā hokeja sacīkste — pašmāju jauniešu hokeja komanda pret "Porin Kiekkosalanat". Aizraujošā spēlē, skatītāju parpildītā hallē ar rezultātu 9:7 uzvar Talsu komanda.

Rajona čempionātā togad piedalās desmit komandas. Jauniešu un zēnu komandām tiek rīkoti spēļu turnīri ar Talsu un Rīgas komandu piedalīšanos.

1993. gadā joprojām turpinās celtniecības darbi — ledus arēnas galā tiek būvēta administratīvā ēka, garāža ledus kombainam.

Tieši šajā gadā, pēc vairāku gadu pauzes, Talsu hokeja komanda piedalās Latvijas čempionātā. Talsinieki izcīna ceturto vietu pirmajā līgā, bet Latvijas jaunatnes čempionātā 15 līdz 16 gadu veciem zēniem mūsēji arī iegūst ceturto vietu. 13 un 14 gadīgo zēnu grupā Talsu hokeja kluba audzēkņi izcīna godpilno trešo vietu.

Jauniešu un zēnu komanda pirmo reizi Talsu hokeja vēsturē piedalās draudzības spēlēs Zviedrijā.

Talsu rajona čempionātā togad rit septiņu komandu spraigas cīņas.

1994.gadā Talsu hokeja klubs sagādā hokeja faniem lielisku vietu atpūtai — hallē darbu sāk kafejnīca un sauna.

Tiek izmēģināts jauns ledus kombains, ko dāvinājusi Rīgas Sporta pils.

THK zēnu komandā par treneri sāk strādāt talsinieks, "Latvijas Bērza" sporta skolas treneris, Agris Belickis. Slidošanas apmācību veic Visvaldis Indriksons.

Talsu Hokeja klubs ir izaudzis — dažāda mēroga sacensībās piedalās nu jau četras komandas. Talsu vīri Latvijas čempionāta pirmajā līgā izcīna piekto vietu. Jaunatnes čempionātā talsinieki kāpj uz goda pjedestāla kā trešie. Latvijas Hokeja federācijas kausa izcīņā 2. grupā THK izcīna otro vietu, 3. grupā — piekto vietu.

Bez Talsos notiekošā čempionāta nav iedomājama hokeja dzīve Talsu rajonā.

Talsu hokeja klubs kopš dibināšanas spējis pilnveidoties, augt un mainīties līdzi laikam. 2002. gada nogalē ledus arēna tiek kapitāli rekonstruēta un Talsu pilsēta no jau iegūst modernu un pilnīgu servisu sniedzošu sporta būvi. Sekmīgi pabeigtā rekonstrukcija ļauj mums cerēt, ka atkal un atkal Latvijas un pasaules hokejā parādīsies kāds reiz Talsu hokeja klubā savu spēli sācis sportists.